Meme Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

Meme Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?
21 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 102 kez okundu.

meme-kanseri-tedavisi

Meme kanserinin tedavisinin yapılması için önce net olarak teşhisin konulması gereklidir. Teşhisi evde eğer tek başınıza koyduysanız mutlaka mamografi de çektirmeniz gereklidir. Her ne kadar kendi teşhisinizi koymuş ya da doktorunuz koymuş bile olsa teste ihtiyaç vardır. Teşhis tam anlamı ile konulduktan sonra tedavi süreci başlar.

Meme Kanserinin Tedavisi

Meme kanserinin tedavisi cerrahi, kimyasal tedavi, hormon ve ışın tedavisi içermektedir. Tedavi tümörün büyüklüğü, yapısı, meme akıntısı, yaş, cerrahi müdahale sınırları, hücrelerin oluşumları, biyopsi sonucu ve hastanın tercihine göre pek çok seçeneğe göre şekil alır.

Erken Teşhisin Önemi

Meme kanserinin teşhisinin önemi oldukça büyüktür. Memede oluşan kitlenin büyüklüğü ve ilerleme safhası bu noktada teşhisin önemini ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle kendiniz evde göğüslerinizin çevresinde herhangi bir sertlik var mı yok mu kontrol edin. Bilhassa 40 yaş üzeri bayanlar yılda bir defa doktora kontrol olmaya gitmelerinde fayda varır.

Yıllık Doktor Kontrolü Yaptırın

Meme kanserinde mamografi filmi bir göğüs filmdir. Göğüste bir kitle olup olmadığı için kontrol amacı ile çekilmektedir. Elde kontrol dışında kesin sonuç mamografi testi ile alınır. Eğer sizler de kendinizden kanser açısında şüpheleniyorsanız bir mamografi testi çektirin. Bu hastalık yaklaşık 14 bin kişinin hayatının son bulmasına neden olurken sizler de bu bayanlarımızdan olmamak için yıllık kontrollerinizi yaptırın.

Bir önceki konumuzda meme kanseri nasıl anlaşılır ve belirtileri nelerdir bunları yazdık okumanızda fayda var diyebilirim, kırmızı ile işaretlenmiş olan yazıya tıklayarak bir önceki konumuza geçiş yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Meme Kanseri Nasıl Tedavi Edilir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Mine dedi ki:

    Günümüz şartlarında meme kanseri daha erken teşhis ediliyor. Devletin verdiği ücretsiz kontrollerden tüm hemcinslerimiz yararlanmalı bence. Yoksa ilerde sıkıntısı çok büyük.

Sayfa başına git