Meme Kanseri Nasıl Anlaşılır?

Meme Kanseri Nasıl Anlaşılır?
20 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 392 kez okundu.

Meme kanseri son yılların sıklıkla adını duyduğumuz ve bir yılda 14 bin kişinin hayatını bitirdiği meme kanseri herkeslerin kafasında soru işaretleri oluşturmaktadır. Peki, meme kanseri oluşumunda ne tetikler? Bunun bilinmesi hastalığın tedavisini de kolaylaştırmaktadır.

Meme Kanserinin Nedenleri Nelerdir?

Meme kanserinin nedenleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Kişinin şişman olması
  • Bayanın oldukça erken menarş olması
  • Kadının çocuk doğurmamış olması
  • Kadının geç doğum yapması
  • Çevresel etkilerden kaynaklanan nedenler (sinir, stres vb. )

Meme kanserinde önemli olan sık sık kendinizi kontrol etmenizdir. Birçok bayanın azımsanmayacak rakamlarda hayatına mal olan bu kanserin nedenleri kadar tedavi süreci de etkilidir. Öyle ki erken teşhis her zaman hayat kurtarır.

Meme Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Meme kanseri nasıl anlaşılır diyen bayanlar için hemen konuya açıklık getirelim. İlk olarak sıklıkla koltuk altında kitle görülebilir ya da sadece göğüste ağrı görülebilir. Bunlarında dışında ise kemiklerde ağrı, kolda şişkinlik, göğüste büyüme, meme cildinde yara ya da kızarık, kilo kaybı ve meme akıntısı vb. gibi belirtiler görülmektedir.

Genellikle Kaç Yaşlarındaki Bayanlarda Görülür?

Kadın kanserlerinin hemen hemen yüzde 33’ ünü oluşturan bu kanser sıklık 40 yaşını geçmiş bayanlarda rastlanmaktadır. 40 üzeri pek çok bayanın ölüm nedeni olan meme kanserinin erken teşhisi için 40 yaşından sonra yıl bir kez doktor kontrolüne gidilmesi gerekir.

Meme kanseri nasıl anlaşılır bunu öğrendik şimdi sırada meme kanseri nasıl tedavisi edilir konusu var. Bu gibi hastalıklarınız olmasa bile tedavisinden, teşhisine kadar kısaca bilgiler öğrenmenizi tavsiye ediyoruz hanımlar. Kırmızı ile işaretlemiş olduğumuz yazıya tıklayarak meme kanseri nasıl tedavi edilir adlı konumuza geçiş yapabilirsiniz.

meme-kanseri-nasil-anlasilir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git