Su Diyeti

Su Diyeti
5 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.

Zayıflamak günümüzde herkesin hayalleri arasında. Çok daha güzel görünmek ve en önemlisi çok daha sağlıklı olmak aslında zayıflama ile mümkün. Fazla kilolar herkesin en büyük sorunu haline gelmiş durumda. Tüm dünya obezite ile savaşıyor ve zayıflamak için çok büyük paralar harcanıyor. Ülkemizde de zayıflama ile ilgili Sağlık Bakanlığının pek çok uygulaması bulunmakta. Hal böyle iken göbek eriten diyet ya da diyet listeleri arama motorlarının en çok aranılan kelimeleri arasına giriyor.

Su diyeti nedir?

Öncelikle söylememiz gerekiyor ki su diyeti kesinlikle dikkatli olarak yapılması gereken bir diyettir. Bu diyet sadece doktor tavsiyesi ile doktorun söylediği şekilde yapılmaktadır. Su diyetinde verilen süre boyunca sadece su ve et suyu tüketilir. Bu diyet önemli ameliyatlardan önce belli süreliğine verilmektedir. Su diyeti bilinçsiz bir şekilde yapıldığında sonuçları çok kötü olabilmektedir.

Sadece sıvı ile beslenmek doğru değil

Günümüzde pek çok insan su diyetini yapmaktadır. Bu diyetin en büyük özelliği sadece sıvılar ile beslenmektir. Lakin sadece sıvı gıdalar ile beslenmek kesinlikle doğru değildir. Gazetelerde son zamanlarda bilinçsiz yapılan su diyetleri yüzünden su diyeti öldürdü başlıklarını sık görüyoruz. Bu diyet doktorlar tarafından özellikle kolonoskopi ya da önemli ameliyatların öncesinde verilmektedir. Su diyetinde kuru hiç bir şey yenmemektedir. Meyve suyu su ve karbonhidratlı sular diyette kullanılan sıvılardan sadece birkaçıdır. Eğer su diyeti yapmanız gerekiyorsa en doğru bilgi için hekiminize başvurun.

Onlarca faydası bulunan eşsiz bir içecekten bahsetmek istedik Yeşil Çayın Faydaları adlı yazımız okunması gereken başlıca içeriklerimizden biridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git