Dantelli Şal Modelleri

Dantelli Şal Modelleri
28 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 1.006 kez okundu.

Eskiler bilgeymişler. «Öğren, at kenara» derdi babaannem. O sıralar bana dantel öğretmeye çalışıyordu, öğrendim. Ama yapmayacağımı özellikle söylemiştim. Babaannem «yapmasan da öğren. Belki birgün gerekir» demişti. Bir kaç yıl sonra dantel modası geçince yaptıklarımızın ne olacağını düşünmüştüm. Sandık beklediler tabii.

Sonra sonra dantel yine gündeme gelmeye başladı. Fakat bu kez havlu kenarlarında, sonraları da şal ve baş örtüsü kenarlarında görünür oldular. Bu durumda da başladı yeni fikirler çıkmaya.

Dantel Vitrin Örtüleri

Eskiden moda olan dantel vitrin örtülerinden hepimizin evlerinde vardır. Vitrinler büyük oldukları için en az on iki parça yapılırlardı. Şimdilerde vitrinler küçüldü. Artık üç – beş parça dantel yeterli oluyor. Fazla dantel parçalarını ne yapacağız diye düşünmeye gerek yok tabii….

Önceden örülmüş ve fazla olan vitrin örtüsü parçalarını dikdörtgen oluşturacak şekilde birleştirebilirsiniz. Boynunuza gelecek bölüme de dilerseniz bir düğme takarsınız. İşte size dantelli şal. Hem de görenlerin nasıl da çabucak yaptığınıza şaşıracağı çok şık bir şal. Serin yaz akşamlarında omuzlarınızı tamamı dantel olan bir şalla örttüğünüzde, görenler imrenecektir.

Eğer renkli dantelli şal istiyorsanız o zaman örmek size düşüyor. Ama, sabırsız bir kişi iseniz başka bir yol deneyin. Renkli merserize iplikler ile öreceğiniz bir şal dantel ipliklerine göre daha çabuk üreyecektir. Hem de istediğiniz renkte bir şal yapabilirsiniz.

Daha da az zamanı olanlardansanız; beş – altı santimetre genişliğinde uzun bir şerit örebilirsiniz. Rengi, dokusu uygun bir kumaşın kenarına geçirerek bu kez kenarları dantelli şal elde eder, çevrenizdeki herkese kendi yaptığınız şalı anlatabilirsiniz. O da mı olmadı; her hangi bir yerden alacağınız şerit danteli kumaşa geçirdiğinizde de el emeğiniz size onur verecektir.

Dikmiş ya da örmüş olduğunuz şalları, serin akşamlarda omzunuza alabileceğiniz gibi hem mevlütlerde hem günlük yaşamda baş örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Rüzgarlı günlerde ise saçlarınızın dağılmaması için bir saç bandı gibi de değerlendirebilirsiniz. Farklı bağlama yöntemleri kullanarak da şıklığınızı pekiştirebilirsiniz.

Kısacası şal deyip geçmeyin. Kullanmadığınız dantelleri atmayın. İster şıklık için ister dini ihtiyaçlarınızda şal, hele de şık, rahat dantelli şal her ortamda faydalıdır. Çok kolay gelsin…

Modadan uzak kalmak istemiyorsanız Modern Tesettür Nedir? adlı konumuzda bütün detayları bulacaksınız.

dantelli-şal dantelli-şal-modeleri dantelli-şal-modeleri-1 dantelli-şal-modeleri-2 dantelli-şal-modeleri-3 dantelli-şal-modeleri-4 dantelli-şal-modeleri-5 dantelli-şal-modeleri-6 dantelli-şal-modeleri-7 dantelli-şal-modeleri-8 mavi-dantelli-şal-modeli uçları-dantelli-şal-modeli

Etiketler:

Dantelli Şal Modelleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Fatma dedi ki:

  bu site bir harika sürekli takip ediyorum yukarıdaki şal modelleri bir harika hepsinden almak istiyorum bunları alabileceğim yer var mı acaba ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, Fatma hanım.

   Maalesef satışını yapmıyoruz efendim, fikir verici olması açısından bu modelleri sizler için paylaştık.

Sayfa başına git