Tüy Çıkması Nasıl Engellenir?

Tüy Çıkması Nasıl Engellenir?
8 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 148 kez okundu.

İstenmeyen tüyler kadın ve erkeklerin en büyük sorunlarıdır. Yıllardır tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi için bir çok çalışma yapılmıştır. Tüylenme bazı kişilerde daha fazla olduğundan daha uzun süren bir tedavi gerekmektedir.

Sarışın kişiler biraz daha şanslı gibidir. Çünkü tüyleri hem seyrektir hem de açık renk olduğundan görünmez. Ancak esmerler ve hormonal bozukluğu olanlar oldukça şanssızdır. Yüzde, kollarda ve göğüs bölgesinde çıkan erkek tipi kıllanmalar kadınlar için tam bir kabustur. Tüy çıkmasını engellemek için en önemli yöntem, kıl köklerini öldürmektir.

Ananelerimiz bir çok farklı merhem ve karışım sürerek, tüylerin azalmasını engellemeye çalışan yöntemler geliştirse de, en etkili yöntem kıl köklerini kalıcı olarak öldürmektir.

Tüy Çıkması için Kesin Çözüm Var Mı?

Tüylerin çıkmasını engelleyen ve istenmeyen tüylere çözüm olarak tercih edilen lazer epilasyon kıl köklerini zayıflatarak uzun dönemde ölmelerini sağlar. Ölen kıl kökleri bir daha canlanmaz ve istenmeyen tüyler de sorun olmaktan çıkar.

Kadınlar lazer epilasyon yöntemi ile ortalama 2 yıl içinde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulabilirler. Tüylerin yüzde 90’a yakını yok olur ve ten daha pürüzsüz görünür. Bu en etkili çözümdür. Ancak çoğu kadın tüyleri kökünden alan ve geçici bir çözüm olan ağda yöntemi ile tüylerini alırlar.

İstenmeyen tüyler sadece kadınların değil, erkeklerin de sorunudur. Bu yüzden ağda yöntemini bir çok erkek tercih etmez. Çünkü bu acı verici yöntem için erkekler biraz daha dayanıksızdır.

Ağda ya da diğer yöntemler de kalıcı sonuçlar vermemekle birlikte lazer epilasyon kalıcı bir sonuç verir. Bu yüzden kadın ve erkekler lazer epilasyon ile istenmeyen tüylere çözüm bulabilirler.

Etkili bir sonuç ile istenmeyen tüylere çözüm sağlayan lazer epilasyon  yerine iğneli epilasyon da tercih edilebilir ama sıkça tercih edilen lazer epilasyon oldukça başarılı bir sonuç alınmasını sağlar.

İstenmeyen tüyler kökünden alındığında bir çok değişik bitkisel karışım kullanılarak tüylerin zayıflaması da sağlanır ama bu yöntem daha uzun süren ve daha geç sonuç alınan bir yöntemdir.

İstenmeyen tüylerden kurtulduğumuza göre sıra geldi ayak bakımına Evde Pedikür Yapmak Artık Çok Kolay adlı içeriğimiz ile sizde doğal yöntemler ile pedikür yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git