Su Dalgası Saç Modeli

Su Dalgası Saç Modeli
24 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 442 kez okundu.

Örneğimizi Jennifer Lopez üzerinden verelim, onun gibi su dalgası saç modeline sahip olabilirsiniz. Bu basit yöntemi öğrenerek hem zamandan hem de maddi açıdan kazanın. Aşağıdaki fotoğrafları adım adım takip edebilirsiniz, ilk denemelerinizde tam olarak istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Biraz pratiklik birazda deneme ile sonunda istediğiniz modeli elde edebilirsiniz. Resimleri incelemenizin ardından videoyu başlatın ve diğer detayları da görmüş olun.

İlk adımda saçlarınızı yıkayın iyice kurulayın, saç modelinin kalıcı olması için biraz köpük sürün ve kuruyana kadar bekleyin.

su-dalgası-saç-modeli

Saçlarınızı tutam olarak bölün ve ilk tutama resimdeki gibi saç düzleştiriciyi kapatın.

su-dalgası-saç-modeli-1

Saçınıza yine resimde görüldüğü gibi şekil verin ve saç düzleştirici bastırın. Şeklin kalıcı olması için saçlarınız sıcakken, saçınıza temas etmeyin, dokunmayın.

su-dalgası-saç-modeli-2

Sonuç ortada gayet güzel su dalgası saç modeline sahip oldunuz.

su-dalgası-saç-modeli-3

Saç bakım sırları

  1. Şampuanı bol sıkmak saçı iyi temizlemek değildir, aksine şampuan fazla sıkılırsa saçınıza zarar verir. Fındık büyüklüğünde sıkın.
  2. Beta karoten içeren besinler tüketerek saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayın. Havuç, kayısı, balkabağı gibi.
  3. Saçlarınız çabuk uzasın ve dökülmesin istiyorsanız su tüketim oranınızı arttırın. Su bardağı tabiri ile 15 bardak kadar su tüketin.
  4. Saçların ferahlaması ve temiz hava alması gerekmektedir. Açık havada yürüyüş yaparak, hem kişisel sağlığınıza fayda sağlayın hemde saçlarınız güçlensin.
  5. Saç kurutma makinesini saçlarınıza çok yaklaştırıp pişman olmayın, saçlarınızı yakabilir.
  6. Özel durumlar haricinde saçlarınız gün aşırı yıkansa yeterlidir. Ne çok sık, ne de çok uzun aralıklarda yıkamayın saçlarınızı.
  7. Kuru şampuanlar ile saçlarınız daha hacimli görünür.
  8. Saçlarınız parlak görünsün istiyorsanız allık sürebilirsiniz, bu maddeyi yazmak konusunda tereddütte kaldım. Aşırıya kaçmayın az miktarda sürün.

Hayatımızın en anlamlı günlerinden biri olan nişan ve düğünlerimizde kullanmak istediğiniz saç modelin hakkında henüz karar veremediyseniz size Nişan ve Düğün Saç Modelleri adlı konumuz ile yardımcı oluyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git