Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
13 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 495 kez okundu.

Saçlarınızın bakımına önem gösteriyorsanız her şeyden önce kullanmış olduğunuz şampuan seçimini doğru yapmanız gerekmektedir. Saç bakımı için bu bilgilere dikkat edin hanımlar.

 1. Kullandığınız şampuan çok fazla köpürüyor ise içindeki kimyasal oranı normalden fazla demektir ve saçlarınızı yıpratmadan değişiklik sağlamalısınız. Temiz saç daha çabuk köpürür elbette ancak bu aradaki farkı anlamak tamamen sizin elinizde

şampuan-seçimi-1

2. Şampuan seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken diğer bir önemli nokta saç tipinize göre seçim yapmanızdır. Kuru saçlara sahipseniz nemlendirici etkisi olan şampuan tercih etmelisiniz. Ancak yağlı saçlara sahipseniz kesinlikle nemlendirici etkisi olan şampuanlardan uzak durmalısınız.

şampuan-seçimi-2

3. Şampuanınızı satın alırken buna dikkat edin ph dengesi 5.5’den düşük olmalıdır.

şampuan-seçimi-3

4. Saça zarar veren etkenlerde biride paraben içeren şampuanlardır. Saçın ph dengesini bozar ve saçın zarar görmesine neden olur. Kesinlikle uzak durmalısınız.

şampuan-seçimi-4

5. Bu konuya özellikle dikkat etmenizi öneriyorum yanlış bilinen bir konudur. Şampuan ve saç kreminin birlikte olduğu şampuanlardan uzak durun ve kullanmayın. İkisi de ayrı kullanıma uygundur.

şampuan-seçimi-5

Modası hala sürmekte olan Gri Saç Modası hakkında pek çok bilgi ve resim hazırladık, incelemenizde fayda var.

Etiketler:

Şampuan Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. zuhal uşak dedi ki:

  Şampuan seçimi gerçekten çok önemli, saç kremiyle karışık olan şampuanlardan uzak duruyorum.

  1. admin dedi ki:

   Kesinlikle en iyisini yapıyorsunuz saçınızın ph dengesini koruyorsunuz böylelikle.

 2. Ali dedi ki:

  Bu detayları bilmiyordum, saçım fazlasıyla kepekli ve bu durum beni olumsuz etkiliyor, tavsiyelerinize uyarak daha dikkatli seçim yapacağım.

 3. Ferhat dedi ki:

  Saçlarımda sürekli kepek oluşuyor. En sonunda doktora danıştım ve şampuanı değiştirmemi istedi. Değiştirdikten sonra sıkıntı kalmadı bu konuda. Bu sorunu yaşayan varsa şampuanı değiştirin.

 4. canan dedi ki:

  saçlarımızın sağlığı için şampuan ve özellikle şampuan seçimi çok önemli öyle her önüne gelen şampuanı kullanmak doğru olmaz yukarıda gerekli bilgiler verilmiştir.

 5. Ugur dedi ki:

  Aslında tüm şampuanlar zararlı, doğal ürünler kullanmak en iyisi ama buna mecbur kalmış durumdayız. Mümkün oldukça doğal ürünler kullanmanızı tavsiye ederim.

 6. Kenan dedi ki:

  Saçlarım çok çabuk yağlanıyor ve kepek yapıyordu. Doktoruma başvurduğumda ise bunun şampuandan kaynaklı olabileceğini söyledi. Bende şampuanımı değiştirdim şuan sıkıntı yok gibi bakalım inşallah.

 7. Ufuk dedi ki:

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler gerçekten hepsini tek tek sıkılmadan okudum ve bundan sonra alacağım, kullanacağım şampuanlar da daha dikkatli olacağım bu zamana kadar iyi ki dökülmemiş saçlarım..

Sayfa başına git