Yağlı Saçlı Kişiler İçin Tavsiyeler

Yağlı Saçlı Kişiler İçin Tavsiyeler
6 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 125 kez okundu.

Saçlarını çabuk yağlanan kişilerin, diğerlerine göre dışarı çıkarken hazırlanmaları biraz daha uzun sürer. Saçlarını yıkamadan dışarı çıkmayan birçok tanıdığınız vardır mutlaka. Yıkadıktan hemen sonra bile yavaş yavaş yağlanmaya ve parlamaya başlayan saçlar, sahipleri tarafından sürekli gizlenmeye çalışılır.

Saçları yağlı insanlar, ne yapsalar da bu sıkıntıdan bir türlü kurtulamadıklarından yakınırlar. Ancak bazen yapılan ufak yanlışlar, saçların yağlanma hızını daha arttırır. Yaptıkların hataların farkında olmayan kişiler de, sürekli yağlı saçlar için bakım önerilerini ararlar.

Sizler için araştırdığımız yağlı saç için öneriler;

  • Saçlarınızı Sık Yıkamayın.

Saçlarınız yağlı diye, her gün, hatta günde 2-3 defa saçlarını yıkayanlar, farkında olmadan, saçlarının yağlanma hızını arttırırlar. Bu öyle bir hal alır ki, nerdeyse duştan çıktıktan sonra daha kurutma işlemine geçmeden saçlar tekrar yağlanmaya başlar. Saçlarınızı haftada 3 en çok 4 defa yıkamanız, yağlanma hızını yavaşlatacak, sizi de rahat ettirecektir.

  • Saçınıza Uygun Şampuan Kullanın.

Yağlı saçlar için şampuan ürünleri gün geçtikçe artmakta. Kendinize ve saç tipinize uygun şampuan kullanımı, saçlarınızın yağlanmasını engelleyerek, yıkama sürenizi uzatmayı sağlayacaktır. Haftada 3 kez, yağlı saçlar için uygun olan ürünlerle saçlarınızı yıkamanız, hem yağlı görüntüyü hem de aşırı yağlanmayı durduracaktır.

  • Saç Maskesi Uygulamayın.

Genelde kuru ve bakımsız saçlara yapıldığı gibi yanlış bir kanı olsa da, yağlı saçlar için maske tedavisi de oldukça olumlu sonuçlanır. Saç diplerine masaj yapılarak yapılan maskeler, içeriğindeki özel enzimlerle, hızlı yağlanmayı geciktirici etki sağlamaktadır.

  • Sürekli Saçlarınızla Oynamayın.

Saçları çabuk yağlanan kişilerin, ortak özelliklerinden biri de, sürekli saçlarıyla oynama alışkanlığıdır. Saç yağlanmasını hızlandıran bir diğer faktör olan, ellerle saç aralarını havalandırma, insanların farkında olmadan yaptıkları en genel yanlışlardandır. Sürekli saçlarıyla oynayan kişiler, yağlı saçlar için çözüm ararken, aslında alışkanlıklarından vazgeçmesi gerektiğinin farkında bile değillerdir.

  • Yağlı Saçlar İçin Sabun Kullanın.

Sabun yapı itibariyle tüm yağı deyim yerindeyse silip süpüren bir özelliğe sahiptir. Yağlı saçlar için sabun ürünleri, saçınızdaki fazla yağı alırken, erken yağlanmaması içinde bir zemin oluşturacaktır. Ancak saçlar için özel üretilen sabunları kullanmanız, saç tellerinize zarar vermeden saçlarınızı temizleyecektir.

Genelde zeytinyağlı saç sabunlarının tercih edilmesinin başlıca sebebi, bu sabunların hem saç diplerine hem de saç uçlarınıza gerekli nemi sağlarken, tüm yağ sorunlarından da kişileri kurtarmasıdır.

  • Sık Aralıklarla Saç Düzleştiricisi Kullanmayın.

Sürekli saç düzleştirici kullanma, saçınızın yağlanma hızını arttıracaktır. Düzleşen saç tellerinin arasına havanın kolaylıkla nüfus etmesi sayesinde, normalde daha hızlı bir yağlanma süreci yaşayacaksınızdır.

  • Perma Yaptırmak Çabuk Yağlanmaya Çözüm Olabilir.

Saçınıza perma yaptırmanız saç yağlanmanızı yavaşlatacak bir diğer önlemdir. Dalgalı olan saçlar içerisine kolayca giremeyen hava, saçlarınızın eskisinden daha yavaş yağlanmasını sağlayacaktır. Bu nedende yaptırması mümkün olan, saçlarının sürekli yağlandığından yakınan kişilere verilebilecek bir diğer öneri de perma yaptırmalarıdır.

Saçlarımıza bu kadar bakım yaparken bize en çok modeli bulmak içinde zaman harcamamız gayet normal ama harcayacağınız zamanı minimuma indirmek için 2016 Yılının Saç Trendleri adlı içeriğimiz deki modellere göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git