Kuru Ciltler İçin Yüz Maskeleri

Kuru Ciltler İçin Yüz Maskeleri
26 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 66 kez okundu.

Kuru Ciltler İçin Yüz Maskesi

Yağlı cilt ile bir karşılaştırma yaptığımızda; çok daha az siyah nokta ve sivilce oluşumunun olduğunu görürüz. Fakat kuru olan cilt pul pul döküldüğünden, nemsiz olması da bir problem yaratmaktadır. Peki kuru ciltler için ne yapmalı? Çok sayıda çözüm önerisi olduğundan, yapmanız gereken cildinize en uygun olan ve iyi geleceğini düşündüğünüz maskeyi düzenli olara uygulamaktır.

Avokado Maskesi

İçerdiği mineral, vitamin ve doğal yağ asitleriyle en kısa sürede cildinizin nemlenmesini sağlayacaktır. Avokadoyu sürülebilir bir kıvama gelene kadar karıştırmalısınız. Ardından yüzünüze sürüp 10 dakika beklemelisiniz. Haftada iki kere uygulama için yeterli olacak olan maske kuru ciltler için yüz maskesi çözümleri arasında en kolay hazırlanma şekli olanıdır.

Yulaf Kepeği Maskesi

Cildin nemlenmesi, ilk uygulamadan sonra derinlemesine bir şekilde sağlanmaktadır. 1 yemek kaşığı yulaf, 1 yemek kaşığı yoğurt, 2 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşı zeytinyağı ile bu maskeyi yapabilirsiniz. Kuru ciltler için etkili çözüm olan bu maskeyi yüzünüze sürüp, 10-15 dakika arasında beklemelisiniz. Sonrasında sadece saf suyla yıkamalısınız. Cildinizi maskeden arındırdıkta sonra, cildinizin nemlendiğini ilk an hissedeceksiniz.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt sahip olduğu yapısı sayesinde cildin nemlenmesi açısından önemlidir. Kuru ciltler için yoğurt maskesi, yoğurt dışında ikinci bir malzemeyi de içinde bulundurur. 1 çay kaşığı badem yağı ile bir çay bardağı yoğurdu karıştırarak yüzünüze uygulamalısınız. Yoğurt kuruyana kadar yüzünüzde durabilir. Ardından yıkayarak, nemli bir cilde ulaşmak için ilk adımı atmış olacaksınız. Haftada iki kere bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Kahve Maskesi

Cildin yumuşaması ve parlaması için kahve önemli bir malzemedir. 2 çay kaşığı kullanılmış olan filtre kahve, kuru ciltler için bitkisel çözümler adı altında, önerilen bir çözümdür. 2 çay kaşığı kakao, 2 tatlı kaşığı bal ekleyerek; maske karışımını yapmalısınız. Maskenin yüzünüzde durması gereken süre yarım saattir. Yarım saat sonunda yüzünüzü temizlemelisiniz. Ph değeri cildinize uygun olan bir temizleme toniğinden yardım alabilirsiniz. Haftada bir kere uygulayabilecek olduğunuz maske cildinizin hızlı bir şekilde nemlenmesini sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git