Kaşlar Nasıl Alınmalıdır

Kaşlar Nasıl Alınmalıdır
1 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 7 kez okundu.

Evde kaş almak isteyenlere özel olarak hem cımbız hem de ip yöntemlerine yer veriliyor. Her iki yöntemin de belirli püf noktalarının olduğunu unutmamak gereklidir. Bunun için mutlaka geçerli detayları göz önünde bulundurmanız ve arkasından da fazladan tüyleri almanız mantıklı olacaktır.

Evde İple Kaş Nasıl Alınır?

Biraz daha zor olan evde iple kaş alma işlemi için baştan modelleri belirlemeniz gereklidir. Bunun için kaş kalemini alarak boşlukları doldurmanız ve arkasından da geriye kalan tüyleri belirlemeniz mümkün. Yapmanız gerekenler ise;

  • 4 karış kadar ipin koparılması halinde kullanımlarına yer vermeniz gereklidir.
  • İpin ikiye katlanması ve ortadan döndürülmesi sağlanmalıdır.
  • İşaret ve baş parmağı yardımları sayesinde de baskı uygulamanız mümkün.
  • Bu şekilde ortadan dönen ipin arasına tüylerin alınması ve güçlü bir şekilde çekilmesi gerekiyor.

Doğru Cımbız Kullanımları

Kaşlar nasıl alınmalıdır sorularına karşılık olarak geçerli malzemeleri de değerlendirmekte fayda var. İpin yanı sıra cımbız daha fazla kullanılan malzemeler arasındadır. Cımbız modellerini öğrenmeniz halinde kaş alınımına geçmeniz daha doğru olacaktır. Bunun için modeller şu şekildedir;

  • İnce Cımbız; Ucu ince olduğu için küçük ve daha uzamayan kılları almak için faydalı olacaktır.
  • Düz Cımbız; Ucu düz olan cımbızlar sayesinde birden fazla kılın aynı yerden alınması da mümkün olacaktır.
  • Eğimli Cımbız; Çok yönlü olmasından dolayı özellikle de kaşlara şekil vermede kullanmanız söz konusudur.

Erkeklerde Kaş Alma Teknikleri

Kaş nasıl alınır erkek için sorularına karşılık bir takım yöntemler mevcuttur. Bunların başında kaşların alt ve üst yönlere doğru taranması gereklidir. En son yana tarayarak fazladan tüylerini yerini tespit etmek zor olmayacaktır. Cımbız yardımı ile aynı yönden kılların alınması gerekiyor. Aksi durumlarda canınız daha fazla yanacağı için mutlaka aynı yönden kılların kalın cımbız yardımı ile alınması faydalı olacaktır.

Kaş Şekillendirmeleri İçin

Kaşların şekilli hale gelmesi için başta modeli kalem üzerinden çizmeniz faydalı olacaktır. Evde kaş şekillendirme adına kara kalem ya da kaş kalemlerinden faydalanabilirsiniz. Böylece verdiğiniz şekilde bağlı kalarak artan kalan kılların eğimli cımbız yardımı ile alınması gereklidir. İnce cımbız yardımı ile de kavis isteyenlerin şekil vermeleri daha kolay olacaktır.

Kaş Alırken Acı Çekmemek İçin Ne Yapmalı?

Kaşların alınmasından önce ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkamanız faydalı olacaktır. Özellikle de kaş bölgesine buz kullanımları da bir hayli fazladır. Bu şekilde kaşların alınırken daha az acımasını sağlayabilirsiniz.

Kaşlar Ne Kadar Sürede Bir Alınmalı?

Kaşlar nasıl alınmalıdır soruları dışında sürelerine de dikkat etmek gerekiyor. Her gün kaş almanız bir hayli zararlı olacaktır. Bunun yerine haftada bir olacak şekilde işleme yer vermeniz gerekiyor. Böylece ince ya da kırılan kaşların uzaması ve alınması daha kolay olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git