Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer
31 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 13 kez okundu.

Güneş lekeleri özellikle de beyaz tenli kişilerin sıklıkla yaşadığı cilt sorunlarından bir tanesidir. Yaz aylarında güneş ışınlarından dolayı meydana gelen lekelerin belirli önlemler sayesinde ortadan kalkması mümkün. Başta 11.00 ile 15.00 saatleri arasında güneşe çıkmamanız faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra güneşe çıkmadan 30 dakika öncesinden koruyucu kremlere yer vermeniz faydalı olacaktır. Bunun için 50 faktöre kadar koruma etkisi bulunan kozmetik ürünlere yer alıyor. Eğer ki bu tarz önlemlere rağmen lekeler oluşuyorsa da güneş lekeleri nasıl geçer sorusuna karşılık olarak sunulan çözüm önerilerinden ilerleme sağlayabilirsiniz.

Güneş Lekelerine Lazer Etkisi

Lazerli leke tedavisi son yıllarda bir hayli ilgi görüyor. Ciltte meydana gelen hasarlı oluşumlara yönelik uzmanların çalışmaları dikkat çekiyor. Bunun için uzman doktorlara başvurmanız ve çözüm önerilerini dinlemeniz faydalı olacaktır. Lazer makineleri sayesinde birkaç seansta kesin çözümlere yer verildiği de ifade ediliyor. Güneş lekelerine kesin çözüm nedir öğrenmek istiyorsanız mutlaka uzmanlardan yardım almanız gereklidir. Böylece kısa sürede özellikle de omuz ya da yüz bölgesinde oluşan lekelerin ortadan kaldırılması mümkün olacaktır.

Güneş Lekelerine Bitkisel Çözümler

Güneş lekelerine doğal çözüm arıyorsanız yine bitkisel kürlere göz atmanız mümkün. Bunun için de yine uzmanların görüşlerinden faydalanmanız mantıklı olacaktır. Örneğin karşınıza çıkacak olan kürler arasında;

  • Yoğurt, maydanoz ve limon ile hazırlanan kürlerin cilde dost olduğunu söylemek gerekiyor.
  • Yine yoğurt ve karbonat üzerinden de maske hazırlayarak kullanımlarına geçebilirsiniz.
  • Yumurta, yoğurt ve limon suyu üzerinden hazırlanan maskelerin de son yıllarda ilgi görmesi söz konusudur.

Cilde Dost Nemlendirici Kremler

Güneş ışınlarında fazla kalan cilde mutlaka nemlendirici sürülmesi gerekiyor. Bu şekilde leke oluşumunu da minimum seviyeye indirmeniz mümkün olacaktır. Güneş lekeleri için krem seçeneklerine de yer veriliyor. Düzenli kullanımları sayesinde bu soruna sahip kişilerin sonuç aldıkları açıktır. Öyle ki kremlerin içeriğine göz atmanız oldukça önem arz ediyor. Yoğun nemlendirme özelliği bulunan kremlerden yana tercikte bulunmanız faydalı olacaktır.

Güneş Lekelerine Elma Sirkesi

Kulağa garip gelse de elma sirkesinin de cilde bir hayli faydası bulunuyor. Bunun için güneş lekeleri nasıl geçer sorularına yönelik birde elma sirkesi kürüne yer veriliyor. Hazırlamak için yapmanız gerekenler ise;

  • Orta boy soğanın önce rendelenmesi ve suyunun çıkarılması gereklidir.
  • Suyuna sadece yarım çay bardağı kadar elma sirkesi eklemeniz yeterlidir.
  • Her iki karşımın da pamuk yardımı ile cilde uygulanması gereklidir.
  • Elma sirkesi güneş lekesi onarımlarına yardım etmesinin yanı sıra siyah noktalara da son veriyor.

Güneş Lekelerinde Hap Kullanımı

Bazı ilaçların kullanımı sırasında ciltte ki lekelerin arttığı gözlemlenmiştir. Özellikle de doğum kontrol haplarının bu anlamda tercih edilmemesi faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra antibiyotiklerin de ciltte ki lekeleri arttırması söz konusudur. Güneş lekeleri bu tarz ilaç kullanımlarına bağlı olarak daha koyu hale dahi geliyor. Bunun için uzmanlar eşliğinde ilaç kullanımlarına da yer vermeniz faydalı olacaktır.

Güneş Lekeleri İçin Profesyonel Yardım

Baştan da belirttiğimiz gibi lazer tedavisi uzmanlar tarafından önerilen profesyonel tedavi yöntemlerinin başında geliyor. Bunun dışında kimyasal peeling seçeneklerinden yana da tercihte bulunmanız mümkün. Son olarak ise mikrodermabrazyon üzerinden de lekelerin giderilmesine yönelik profesyonel çalışmaların sunulması söz konusudur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git