Fondöten Nasıl Sürülür

Fondöten Nasıl Sürülür
19 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 690 kez okundu.

Fondöten kullanımlarında dikkat edilmesi gereken belirli püf noktaları bulunuyor. Özellikle de cilde zarar gelmemesi için mutlaka bu detayları göz önünde bulundurmanız gereklidir. Fondöten nasıl sürülür öğrenmek istiyorsanız belirli önlemlere yer vermeniz arkasından da doğru aparatlar ile ilerlemeniz gerekiyor.

Fondöten Kullanmadan Önce Nemlendirme

Nemlendirici kullanımları cildin saha sağlıklı olmasına etki edecektir. Fondöten nasıl pürüzsüz sürülür sorularına karşılık olarak da nemlendiricilerin önerilmesi söz konusudur. Temiz ve kurutulmuş olan cilde başta kremlerinizi sürmeniz arkasından da fondöteni uygulamanız daha hoş ve sağlıklı bir görünüme sahip olmanıza etki edecektir.

Sıvı Fondöten Kullanımları

Fırçaların yanı sıra sıvı olanların daha fazla ilgi gördüğünü söylemeliyiz. Özellikle de kuru cilde sahip olan nemlendirici özelliğe sahip fondötenlere yer verdiklerini göreceksiniz. Bu anlamda sıvı fondöten elle nasıl sürülür diye soracak olursanız;

  • Başta alın ve çene bölgesine bir kaç damla sürmeniz gereklidir.
  • Yanaklar, boyun ve burun bölgeleri için de aynı durum geçerlidir.
  • Geçerli damlaları avuç içleri ile dağıtmanız gerekiyor.
  • Fazladan kullanımlarını önlemek için de başta birkaç damla üzerinden cilde yaymanız daha doğru olacaktır.

Süngerli Fondöten Kullanımları

Toz ya da sıvı olanların sünger yardımı ile dağılımına da yer veriliyor. Süngerle fondöten nasıl sürülür öğrenmek için de yine tavsiyelerden yola çıkmanızda fayda var. Öyle ki gün ışığının olduğu alanlarda sürmeniz aşırıya kaçmamak adına faydalı olacaktır. Aksi durumlarda aşırı makyajlı bir hale gelmeniz kaçınılmazdır. Bu durum son yıllarda hiç hoş karşılanmıyor. Daha çok belli olmadan fondöten nasıl sürülür konusunda püf noktalarına yer verildiğini belirtmek gereklidir.

Fondöten Kullanımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fondöten sürmenin püf noktaları için belirli maddelere yer vermek faydalı olacaktır. Bunlar;

  • Başta nemlendirici kullanmak daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.
  • Cilt rengine uyumlu olan fondötenleri tercih etmeniz de bir hayli önemlidir.
  • Yüz bölgesinin yanı sıra mutlaka boyuna da aynı ürünün kullanılması gereklidir.
  • Temiz ve kurutulmuş cilt üzerine fondöten kullanmanız cildin daha sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

Fondöten Kullanmadan Önce Yapılması Gerekenler

Fondöten sürmeden önce ne yapmalı sorularına karşılık baştan da belirttiğimiz gibi hijyenlik ve nemlendiriciler önemlidir. Bu önlemlere yer verenlerin fondöteni elle sürmek ya da süngerlerden faydalanmaları mümkün. Sonuç olarak temiz ve sağlıklı ciltlerde fondötenlerin daha da hoş bir hale gelmesi söz konusudur. Canlı ve taze görünümler için fondöten kullanımlarında püf noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Fondöten Kullandıktan Sonra Ne Yapmalı

Fondöten nasıl sürülür öğrendikten sonra makyajın tamamlanması için allık kullanmanızı öneririz. Fırça sayesinde fondöten daha pürüzsüz hale gelecektir. Aynı zamanda hafif pembe ya da şeftali tonlarından allık kullanarak cildin daha da canlı bir görünüme sahip olmasını sağlamanız mümkün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git