Diyet Yapmadan Kilo Verebilirsiniz

Diyet Yapmadan Kilo Verebilirsiniz
6 Mart 2016 tarihinde eklendi, 339 kez okundu.

Zbayan yani zarif bayan adresi olarak sizler için birbirinden farklı spor ve diyet yapmadan kilo verebileceğiniz öneriler hazırladık. Sadece burada yer alan bilgileri uygulayarak kilo verme fikri heyecanlı görünüyor değil mi, hadi daha fazla vakit kaybetmeden detaylara geçelim.

  • Yapılan bilimsel araştırmalara göre loş ışıkta yemek yemenin daha az kalori aldıracağı söyleniyor. Aydınlık ve parlak ışıkların altında yenen yemeklerin aceleye getirildiği bu nedenle kilo aldırdığı uzmanlar tarafından açıklandı.
  • Bundan vazgeçme fikri zor olacak biliyorum ama birbirinden şahane yemek takımlarınızı, bardaklarınızı bir kenara bırakın ve en sade haliyle yemeklerinizi yiyin. İştah açıcı görünüme yani sunuma sahip yemekler daha fazla yeniyor ve kilo aldırma oranı üzerinde büyük bir etkisi vardır. Denemenizi tavsiye ediyoruz.
  • Uykusuzluk sorunu çekmekten uzak durun ve uykunuzu düzene koymak için ne gerekiyorsa yapmaya gayret gösterin. Uykusuzluk yaşandığında iştah açılır ve daha fazla yeme hissi uyanır aynı zamanda vücudun yağ yakma hızı yavaşlar ve kilo almanıza neden olur. Uykunuzu bir güzel alın güne enerjik başlayın böylelikle daha fazla kalori yakacaksınız.
  • Yağlı yemeyeceğim, tatlı tüketmekten uzak duracağım gibi tamamen olumsuz kelimeler kullanmaktan uzak durun. Ne kadar yapamam, edemem kelimelerini kullansak da bilinç altı olarak o yiyeceği daha fazla arzuluyoruz. Bu nedenle daha sağlıklı besleneceğim, zararlı besinlerden uzak duracağım diyerek kendinize psikolojik olarak yardım edebilirsiniz.
  • Kendinizi kilolu düşünmek ve hissetmek yerine oldukça pozitif duygular yükleyin kendinize. Zarif bayanım, ince hatlara sahibim gibi düşüncelere sahip olun, siz bu düşünceleri kabullendikten sonra bilinç altınız gerekeni zaten yapacaktır. Vücudunuz düşündüğünüz gibi çalışmaya başlayacaktır.
  • Beynin hareketleri konusunda uzman nörologlar tatlı, pasta, çikolata gibi ürünleri gördüğünüzde daha fazla yemek istediğimizi gösterdi bizlerle. Bu nedenle bu ve benzeri yiyecekler ve hatta resimler gördüğünüzde başka bir şey ile ilgilenin, beyninize tatlı isteği sinyalleri gitmesini engelleyin.
  • Yiyecek ve içecek kombinasyonu. Bu konu dikkat edilmesi gereken bilgilerin başında yer alıyordur belki de sizler için. Yağlı ve zararlı yiyecekler tükettiğiniz de, iç güdüsel olarak yine zararlı bir içecek tüketmeyi arzuluyorsunuz. Asitli içeceklerden bahsediyorum. Bu ve benzeri yiyecek içecekleri tüketmeyin, sağlıklı seçimler yapın, kısa sürede etkilerini göreceksiniz.
  • Sabırsızlık ederek sürekli ne yiyeceğinizi, bugün ne yesem, öğlen ne yesem, akşam ne yesem gibi düşüncelere sahip olmaktan çıkın. Sabah kahvaltısından sonra öğlen yemeğinizi düşünüyorsanız siz iştah açacak olan hormonlarınızı tetikliyorsunuz demektir, bunu yapmayın, bırakın düşünmeyi zamanı geldiğinde ne istiyorsanız yersiniz.

Burada yer alan bilgiler hem eğitici hem öğretici olabilir, gördüğünüz gibi tamamı spor yapmadan ve diyet yapmadan kilo verme yöntemleridir. Sadece bu bilgilere dikkat ederek en iyi formunuza ulaşabilirsiniz.

Neden Kilo Alınır? adlı konumuzda kilo alma sebeplerini inceledik bu yazı siz okuyuculara çok faydalı gelecek.

diyet-yapmadan-kilo-vermek-1 diyet-yapmadan-kilo-vermek-2 diyet-yapmadan-kilo-vermek-3 diyet-yapmadan-kilo-vermek-4

diyet-yapmadan-kilo-vermek-5 diyet-yapmadan-kilo-vermek-6 diyet-yapmadan-kilo-vermek-7 diyet-yapmadan-kilo-vermek-8

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git