Diş İpi Nasıl Kullanılır

Diş İpi Nasıl Kullanılır
4 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 64 kez okundu.

Günümüzde diş fırçaları kadar dip ipleri de kullanılabilir temizlik ürünleri arasında yer almaktadır. Ağız sağlığının korunması, etkin bir diş temizliğinin sağlanması adına son derece etkili olan diş iplerinde ise kullanım teknikleri son derece önem taşımaktadır. Diş fırçaları kadar kolay bir kullanıma sahip olmayan diş iplerinde doğru kullanımın sağlanmaması durumunda daha büyük rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Diş ipi nasıl kullanılır noktasında merak eden bireylerin ise bir uzmandan ya da diş hekiminden yardım almaları faydalarına olacaktır.

Doğru Teknik Kullanımı Önemli

Diş iplerinde doğru teknik kullanımı son derece önem taşımaktadır. Bu noktada ise öncelikle doğru bir diş ipinin seçilmesi gerekmektedir. Tıpkı diş fırçalarında olduğu gibi diş iplerinde de bireylerin ağız ve diş yapılarına göre farklı alternatifler yer almaktadır. Kalın ya da ince veya hassas dişlere özel diş iplerinin bulunması bireylerin de bu tarz ürünleri seçerken dikkatli davranmalarına yardımcı olmaktadır. Yanlış diş ipi kullanımı bireylerin diş etlerinde problem yaratabileceği gibi temizlik konusunda da herhangi bir etki sağlamamaktadır. Diş ipi kaç günde bir kullanılmalı ya da diş ipi seçilirken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olmayan bireylere ise uzman hekimler yardımcı olmaktadır. Herhangi bir diş ürünü almadan önce bir doktora başvurulması daha faydalı olacaktır.

Hijyene Dikkat Edilmeli

Diş ipi nasıl kullanılır noktasında merak eden ve dikkat etmeye çalışan bireylerin ise öncelikle hijyene özen göstermeleri gerekmektedir. Diş ipi kullanılmadan önce ellerin güzel bir şekilde yıkanması, eller yolu ile bakterilerin ağza ve oradan da diş etine geçmesini engellemektedir. Aynı zamanda kullanılan diş ipinin atılması ve bir daha tekrar kullanılmaması da gerekmektedir. Belirtilen noktalara dikkat edilmemesi durumunda, dişlerinin arasını temizlemeye çalışan bireylerde daha fazla sağlık problemi meydana gelebilmektedir. Dişler, vücutta ki en hassas noktalar oldukları için hijyene önem verilmesi mikrop kapılmaması adına önem taşımaktadır.

Diş Eti Rahatsızlığının Önlenmesinde Etkili

Diş ipi fırçalamadan önce mi sonra mı kullanılır diye merak eden bireyler adına ise ürünü, dişler fırçalandıktan sonra kullanmak daha faydalı olacaktır. Dişlerin iyice temizlenmesinden sonra aralarda kalan yemek artıklarının ya da dokuların temizlenmesi adına kullanılan ipler bu sayede ağız içerisinde tam olarak bir bakım sağlanmasını desteklemektedir. Bireylerin,

  • Çürük,
  • Diş eti rahatsızlıkları,
  • Ağız içi yaraları ve diğer problemleri yaşamamaları adına da diş ipi ile düzenli bakım yapmak son derece önem taşımaktadır.

Bireyler diş iplerini yaklaşık olarak 50 cm büyüklüğünde keserek, dişlerinin arasında ileri ve geri hareketler ile kullanabilmektedirler. Her kullanımdan sonra ipin farklı bir tarafı ile diğer dişe geçilmesi hijyen sağlanması açısından son derece önemlidir. Bu sayede oluşabilecek rahatsızlıklarda engellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git