Zahmetsiz ve Hesaplı Balkon Süslemeleri

Zahmetsiz ve Hesaplı Balkon Süslemeleri
2 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 990 kez okundu.

Balkon dekorasyonunda küçük ama şık alternatif fikirleri düşük bütçelerle gerçekleştirmenin yolu üretmekten geçmektedir. Ancak herkes bu iş için zaman ve yeteneğe sahip olamayabiliyor. Yine de bu konu üzerinde bir şeyler yapmak isteyenler için oldukça kolay ve yetenek gerektirmeyen harika fikirler de bulunuyor.

Bir balkonu güzelleştirmenin en iyi yolu bitkilerdir. İnsan ruhuna da iyi gelen ve evlere canlılık katan bitkiler sadece balkonlarda değil evin her köşesinde bulundurulabilir. Balkon süsleme fikirleri arasında en popüler ve kolay olanı bu yüzden saksılardır.

Mevcuttaki Saksıları Süsleyin

Balkonlardaki düz saksıları boyayarak veya çeşitli süsleme malzemeleri kullanarak yeniden yaratmak sanıldığı kadar zor değildir. Deniz kabukları, küçük taşlar, nazar boncukları veya oyuncaklar yapıştırarak farklılıklar yaratmak mümkün olmaktadır.

Çeyizle beraber sandıkta çürüyen modası geçmiş dantel örtüleri düz saksıları süslemek için kullanabilmek mümkün. Kumaş boyası ile renklendirilebileceği gibi orijinal beyaz hali ile de oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır.

Maliyeti Düşük Basit Yaratımlar

Çiçeklerin kendi güzellikleri kadar saksıları ile de evin havasına fark katmak mümkün. Küçük bir konserve kutusunun etrafına ahşap mandalları sıralamak ve hatta o mandalları da rengarenk boyamak çok şirin ve yaratıcı bir fikir.

Salça konserve kutularını ise boyanarak ahşap bir tahta parçasına monte edilir. Bu şekli ile balkon duvar süsleri olarak, dekor amaçlı kullanılabilir ve içine rengarenk çiçekler ekilebilir.

Çiçekler Balkon Korkuluklarından Taşsın

Konserve kutularını boyayarak elde edilen saksılarda ufak delikler açarak balkon korkuluklarına ip veya tel yardımı ile sabitlemek, dışarıdan bakıldığında da balkonunun güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Hasır sepetleri de aynı yöntem ile balkon korkuluklarına sabitlemek ve içlerine yerleştirilecek birbirinden renkli çiçekler veya yeşil bitkilerle süsleme yapmak da oldukça pratik bir yöntemdir.

Farklı ebatlarda alınan hasır sepetleri bir birbirine ip ile bağlanarak duvara monte bir çiçeklik de tasarlanabilir. Küçükten büyüğe doğru sıralama ile kenar kısımlarından geçirilecek olan ipleri dilenen aralıklarla boşluk bırakarak alt kısımlarından düğümlenir. Üst kısım askı yeri birleştirilerek bir kanca ile ister duvara ister tavana monte edilebilir.

Üç Malzeme İle Birçok Şey Mümkün

İstenilen türde bir ip, tutkal ve balon ile yapılabilecek farklı amaçlar için kullanılabilen, boy, boy balkon süsleri yapımı mümkün.

İstenilen boyutta şişirilen balon, ip ile çevreleyip tutkalla sabitledikten sonra kurumaya bırakılır. Dilenirse üzerine kurumadan sim dökülebilir, küçük boncuklar takılabilir. Kuruduktan sonra içindeki balon patlatılarak çıkarılır. Ön kısmından kesilen topun içine, saksıları yerleştirerek ister duvara monte edilebilir veya tavandan sarkıtılabilir. Farklı kalınlık ve renklerde iplerle değişiklikler yapılabilir.

Bu şekilde hazırlanan küçük toplarla, balkon aksesuarları yaratılabilir, çocuk odaları süslenebilir. Daha büyükleri içleri kesilerek sepet, saksı olarak kullanılabilir. Ya da içlerine bebekler çiçekler yerleştirilebilir. Her şey hayal ürününe bağlı. Avize, abajur gibi aydınlatma olarak kullanmak da mümkündür.

Size hitap eden duvar saati hangisi bilmiyorum ama hazırlamış olduğumuz içerikte bulacağınıza eminim Duvar Saati Modelleri.

ağaç dallarından saksı modeli ahşap-saksılı-balkon-dekorasyonu bahçe-ve-balkon-aksesuarları balkon dekorasyonu-saksı balkon balkon-dekorasyon-fikirleri balkon-dekorasyonu balkon-dekorasyonu-1 balkon-dekorasyonu-aksesuarları balkon-dekorasyonu-ev-yapımı balkon-duvar-saksıları balkon-duvar-saksısı balkon-duvar-süsleri balkon-duvar-süsü balkon-duvar-süsü-1 balkon-duvar-süsü-martılı balkon-saksı-modelleri balkon-saksı-yapımı balkon-süsleme balkon-süsleme-çiçekle balkon-süsleme-fikirleri balkon-süsleri balkon-süsleri-yapımı balkon-süsü-nasıl-yapılır balkon-süsü-yapımı balkon-ve-bahçe-aksesuarları çiçekli-balkon-dekorasyou dekoratif-balkon-süsleme el-işi-balkon-süsü en-güzel-saksı-modelleri en-modern-balkonlar en-yaratıcı-balkon-duvar-saksıları ev-yapımı-balkon-süsleme gazoz-kapaklarından-balkon-süsleme küçük-balkan-dekorasyonu küçük-balkon-aksesuarları modern-balkon-aksesuarları saksı-ile-mutfak-dekorasyonu saksı-modelleri saksı-süsleme

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git