Kullanışlı Mutfak Dolapları

Kullanışlı Mutfak Dolapları
13 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 170 kez okundu.

Mutfak dekorasyonu ile ilgili bir çok bilgi bulabileceğimiz günümüzde, mutfağın şık ve güzel görünmesi yeterli olmamaktadır. Sonuçta mutfak vitrinde duran güzel bir eşya değil, sürekli kullandığımız bir yaşam alanıdır. Bu yaşam alanın etkili bir şekilde kullanılabilmesi için de değişik detaylar vardır.

İşlevsel mutfaklardan bahsettiğimiz bir çok yazımızda da belirttiğimiz gibi, kullanışlı mutfak dolapları kullanışlı bir mutfak yaratmanın ilk adımıdır. Peki sürekli bahsettiğimiz kullanışlı mutfaklar nasıl olmalıdır? İşte bu sorunun cevabı için bu yazımızı hazırladık.

Kullanışlı mutfak dolabı demek, mutfakta kullandığımız eşyaları ve malzemeleri en iyi şekilde kamufle edebilmemize yarayan dolap tasarımları anlamına gelir. Yani mutfak dolaplarımızda tenceremizin sığabileceği büyüklükte alan yoksa, o dolap hiçbir işe yaramaz.

Mutfak eşyaları arasında, çatal bıçak takımları, kepçe, çırpıcı, tabak, tencere, düdüklü tencere, elektrikli ev eşyaları, baharatlıklar, kurabiye kalıpları, ikramlık servis tabakları gibi onlarca çeşit ürün vardır. Bu ürünlerin mutfakta saklanması ve ihtiyaç olduğu halde hemen kullanılması gerekir.

İyi tasarlanmış bir mutfakta, kuru erzak saklama alanı dahi bulabilmek mümkündür. Bu yüzden işlevsel mutfak dolapları ilk dikkat edilmesi gereken tasarım detaylarındandır.

Ankastre ürünlerinin çok moda olduğu günümüzde, her mutfak ekipmanı bir alana sabitlenmiş ve geniş bir çalışma alanı bırakarak ferah bir mutfağa sahip olmamızı sağlamıştır.

Teknolojik Mutfaklar                                                         

Mutfaklarda kullanılan bir çok malzeme yerini dijital ürünlere bırakmış ve mutfakta çalışırken zamandan kazanmanın bir yolu olarak kullanışlı dolap ve çekmeceler tasarım dünyasındaki yerini almıştır.

Mutfak dolaplarında işlevsellik mutfakta çalışırken pratik bir şekilde her türlü işlemi yapmaya olanak tanır. Çekmeceyi çektiğinizde ortaya çıkan çöp kovaları ya da baharatlar, kullanışlı bir yerleşim açısından da kolaylık sağlar.

Ayrıca mutfak tartıları, zamanlayıcılar ve hazırlama-pişirme yardımcıları ile aktif kadınların mutfakta geçirdikleri zamanda minimum yorgunluk ve maksimum verim ile çalışmaları mümkün olmaktadır.

Evin her köşesinin dekorasyonu önemli olsa da en kıymetli ve en önemlisi şüphesiz ki Bebek Odası Dekorasyonu‘dur. Bir önceki konu olan bu harika içeriği okumadan geçmeyin.

kullanisli-mutfak-dolaplari kullanisli-mutfak-dolaplari-1 kullanisli-mutfak-dolaplari-2 kullanisli-mutfak-dolaplari-3 kullanisli-mutfak-dolaplari-4 kullanisli-mutfak-dolaplari-5 kullanisli-mutfak-dolaplari-6 kullanisli-mutfak-dolaplari-7 kullanisli-mutfak-dolaplari-8 kullanisli-mutfak-dolaplari-9 kullanisli-mutfak-dolaplari-10  kullanisli-mutfak-dolaplari-12 kullanisli-mutfak-dolaplari-13 kullanisli-mutfak-dolaplari-14 kullanisli-mutfak-dolaplari-15 kullanisli-mutfak-dolaplari-17 kullanisli-mutfak-dolaplari-18 kullanisli-mutfak-dolaplari-19 kullanisli-mutfak-dolaplari-20 kullanisli-mutfak-dolaplari-21 kullanisli-mutfak-dolaplari-22 kullanisli-mutfak-dolaplari-24

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git