Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu
21 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 160 kez okundu.

Bebek odası anne ve baba adayları için oldukça zevkli bir olaydır. Bebek odaları renkleri ve görselleri ile dikkat çekebildiği aslında bebek odası hazırlanırken dikkat edilmesi gereken belli detaylar vardır. Bebeğin en çok vakit geçirdiği yer olan bebek odasında öncelik ile yeterince ışık alması gibi detaylara özellik ile dikkat edilmelidir.

Bebek Odası Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Bebeğin yatağı en çok temas ettiği ve en çok vakit geçirdiği mobilya olduğu için çok sert ya da fazla yumuşak olmaması gerekmektedir. Bebekler için en uygun yataklar yarı ortopedik yatakların tercih edilmesi gerekir. Özellik ile başka bir çocuğun yıllarca kullandığı yatakları kendi çocuğunuz için tercih etmeyin, çünkü bu yataklar üzerinde yatan bebeğin vücut şeklini alırlar. Bebek yatağının üstünde asılı olan dönen ve müzik çalan oyuncak bebeklerin oyalanması ve yataklarında kendilerinin uyuması için oldukça iyi bir yoldur. Bebeklerin her zaman küçük kalmayacağının farkında olarak mobilya seçmeniz en doğrusu olacaktır özellik ile kıyafet dolabını küçük ölçülerde ve derin olmayan dolaplardan seçmeyin. Bebek odası için alacağınız mobilyaların cam detayları olmamasına özen gösterin ve mobilya boyalarında kullanılan boyaların sağlık bakanlığı tarafından sağlıklı boyalardan olmasına özen gösterin. Mobilyaların kulplarının ve köşelerinin bebeğinizin zarar göremeyeceği yuvarlar köşelerden olmasına dikkat edin ve çok detaylı desenler kullanılmamasına özen gösterin.

Bebek Odasında Bulunması Gerekenler

Bebek odasında mutlaka oda sıcaklığını ölçen bir termometre bulunmalıdır. Çünkü bebeklerin cildi normal insanlardan daha çabuk hava değişiminden etkilenir.

Bebeğinizin sesini odada olmadığınızda duyabilmeniz için bebek telsizi olması işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır.

Bebeğinizin odasındaki nemi ölçebilmeniz için mutlaka nem ölçer alın ve eğer nem orası %40’ın altında ise kaloriferin üzerine koyacağınız bir suluk veya nem yapan cihazlardan alabilirsiniz.

Bebek yatağının yanına alacağınız tekli bir koltuk ya da sallanan bir sandalye bebeğinizi emzirirken, ya da biberon ile beslerken işinizi kolaylaştırır.

Bebek odasında işinizi kolaylaştıracak bir alt açma ünitesi bebeğinizin küçük eşyalarını toplayacağınız çekmece görevini görürken sizin içinde oldukça pratik bir mobilya olacaktır.

Hazırlarken en çok keyif aldığımız içeriklerden biri Zahmetsiz ve Hesaplı Balkon Süslemeleri adlı konumuzdur. Bu içerikte yer alan fikirler gerçekten sıra dışı ve güzel.

bebek-odasi bebek-odasi bebek-odasi-1 bebek-odasi-2 bebek-odasi-3 bebek-odasi-4 bebek-odasi-5 bebek-odasi-6 bebek-odasi-7 bebek-odasi-8 bebek-odasi-dekorasyonu bebek-odasi-dekorasyonu-1 bebek-odasi-dekorasyonu-2 bebek-odasi-dekorasyonu-3 bebek-odasi-dekorasyonu-4 bebek-odasi-dekorasyonu-5 bebek-odasi-dekorasyonu-6 bebek-odasi-dekorasyonu-7 bebek-odasi-dekorasyonu-8 bebek-odasi-dekorasyonu-9 bebek-odasi-dekorasyonu-10 bebek-yatagi bebek-yatagi-bebek-odasi beyaz-renk-bebek-odasi en-iyi-bebek-odasi-dekorasyonu erkek-bebek-odasi erkek-bebek-odasi-1 erkek-bebek-odasi-2 erkek-bebek-odasi-3 kiz-bebek-odasi

Etiketler:

Bebek Odası Dekorasyonu Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. selami keskin dedi ki:

    bebek odası hazırlamak kadar zor bişe yok sanırım eşimle iki ayda zor bela hazırladık hala eksikler var yazını değerlendiriyorum birde böyle deneyelim…

Sayfa başına git