Banyo Dekorasyon Aksesuarları

Banyo Dekorasyon Aksesuarları
31 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 156 kez okundu.

Evin her bölümünde olduğu gibi banyoda da çeşitli dekorasyon ve aksesuar önerileri söz konusu. Yalnız banyo dekorasyonu çok önemlidir. Bunun sebebi banyonun bir terapi bir dinlenme yeri olmasıdır. Birçok insan işten eve geldiğinde veya yoğu bir günün arkasından kendisini banyoda küvete teslim etmeyi ve en az bir saat orada kalmayı hayal eder. Fakat sadece küvetin olduğu bir banyoda kimse dinlenemez. En azından aromatik yağlar, gül yaprakları, mis kokulu sabunlar başlangıç için harika seçimler olacaktır. Banyo dekorasyon malzemeleri son zamanlarda muhteşem şekilde fazlalaştı.

Banyo Dekorasyon Ürünleri

Banyo dekorasyon ürünleri içinde en önemli olanları su geçirmez parkeler, duşa kabinler ve banyo dolaplarıdır. Su geçirmez parkeler, ne kadar dayanıklı olursa olsun su değdikten sonra mutlaka zarar görecektir. Bu sebepten bu bölümün duşa kabinin dışında olmasında fayda vardır. Kabin içi tırtıklı fayans olmalı. Çünkü kayma riski fazla yoktur. Ayrıca duşa kabin camları su lekesi barındırmayan cinsten olmalıdır. Özellikle sudan etkilenmeyen parkelerin açık renk seçilmesine özen gösterilmelidir.

Banyo Dekorasyonunda Küvet Seçimi

Banyo dekorasyonunda küvet seçimi son derece önemlidir. Banyonun yapısına göre küvet şekli ve rengi farklı olabilir. Birçok küvet modeli vardır. Örneğin benim tercihim İngiliz tarzı ayaklı küvetlerdir. Gold veya silver ayakla dışa eğimli olarak üretilirler ve bu küvetler genellikle küçük ve girintilidir. Fakat küçük bir banyonuz varsa üçgen şeklinde bir küvet de tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta küvet malzemesinin bakteri barındırmayan cinsten seçilmesi gerektiğidir.

Banyo Dekorasyonunda Dolap Çeşitleri

Banyo dekorasyonunda dolap çeşitleri yine banyonun boyutlarına göre farklı olabilir. Kimi dolaplar iki parça halindedir. Kimileri tek parçadır. Burada önemli olan dolabın işlevi ve rengidir. Ne kadar kullanışlı bir dolap seçerseniz banyonuz o kadar genişler. Ayrıca duvar ve parke rengi ile bütünleşecek renkte bir dolap tercihi yapılmalıdır. Dolap kapaklarının suya ve neme dayanıklı olmasında fayda vardır. Ayrıca banyoda bir havalandırmaya mutlaka gerek vardır. Çöken nem yüzünden duvarlar rutubetlenebilir.

Banyo Dekorasyonunda Yeşil Bitkiler

Banyo dekorasyonunda yeşil bitkiler küçük bir banyoda dahi muhteşem görünebilirler. Dekorasyonu güzel yapılmış bir banyo içerisinde ya yapay bir bitki ya da sadece nem ortamında büyüyen hoş bitkiler harika bir dekor olabilirler. Ayrıca banyo içerisinde banyo tabloları muhteşem bir görüntü oluşturur. Bunları yeşil bitkilerin arkasında kullanmak daha iyi bir fikirdir. Banyoda yeşil bitki tercih etmeyenler, yapay bitkileri tercih edebilirler. Bunlar daha çok banyo dolaplarının yanında konumlandırılabilirler.

Banyo Dekorasyonunda Küçük Aksesuarlar

Banyo dekorasyonunda küçük aksesuarlar görüntüyü oluşturdukları için oldukça önemli figürlerdir. Bu figürlerin genellikle küvet kenarında bulundurulması harika bir tercihtir. Fakat banyo dolabı önünde ve duvarlarda bulundurulabilecek küçük aksesuarlar da mevcuttur. Örneğin banyo dolabı önüne sabundan yapılmış, mis kokulu bir sepet kiraz fevkalade bir görüntü sağlayacaktır.

Ya da küvet etrafında şişeleri egzotik yağlar klasik ama hoş bir görüntü sergileyecektir. Ayrıca havlu askıları ve kullanılan çelik raflar farklı desen ve renklerde kullanılarak farklı bir tarz oluşturulabilir. Banyo için kullanılan aydınlatmalar bu ürünlerin daha iyi görünmesini sağlayarak kaliteli bir banyo dekorasyonu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca banyo duvarlarının renklerinin de parke ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Banyo dolabı çok fonksiyonlu bir dolap olarak kullanılacaksa eğer, ortada kalabalık bir görüntüye sebep olduğunu düşündüğünüz fakat banyo için gerekli malzemelerin hepsini dolap içine yerleştirebilirsiniz.

Bu konuya sığdıramadığımız daha fazla banyo dekorasyonu modellerine bu yazımızdan ulaşabilirsiniz 2016 Modern Banyo Dekorasyonu.

kuvet-modelleri-13 kuvet-modelleri-12 kuvet-modelleri-11 kuvet-modelleri-10 kuvet-modelleri-9 kuvet-modelleri-8 kuvet-modelleri-7 kuvet-modelleri-5 kuvet-modelleri-6 kuvet-modelleri-4 kuvet-modelleri-3 kuvet-modelleri-2 kuvet-modelleri-1 kuvet-modelleri banyo-dolapları-36 banyo-dolapları-35 banyo-dolapları-34 banyo-dolapları-33 banyo-dolapları-32 banyo-dolapları-31 banyo-dolapları-30 banyo-dolapları-29 banyo-dolapları-28 banyo-dolapları-27 banyo-dolapları-26 banyo-dolapları-25 banyo-dolapları-24banyo-dolapları-23 banyo-dolapları-22 banyo-dolapları-21 banyo-dolapları-20 banyo-dolapları-19 banyo-dolapları-18 banyo-dolapları-17 banyo-dolapları-16 banyo-dolapları-15 banyo-dolapları-14 banyo-dolapları-13 banyo-dolapları-12 banyo-dolapları-11 banyo-dolapları-10 banyo-dolapları-9 banyo-dolapları-8 banyo-dolapları-7 banyo-dolapları-6 banyo-dolapları-5 banyo-dolapları-4 banyo-dolapları-3 banyo-dolapları-2 banyo-dolapları-1 banyo-dolapları banyo-dekorasyonu-32 banyo-dekorasyonu-31 banyo-dekorasyonu-30banyo-dekorasyonu-29 banyo-dekorasyonu-28 banyo-dekorasyonu-27 banyo-dekorasyonu-26 banyo-dekorasyonu-25 banyo-dekorasyonu-24 banyo-dekorasyonu-23 banyo-dekorasyonu-21 banyo-dekorasyonu-22 banyo-dekorasyonu-20 banyo-dekorasyonu-19 banyo-dekorasyonu-18 banyo-dekorasyonu-17 banyo-dekorasyonu-16 banyo-dekorasyonu-15 banyo-dekorasyonu-14 banyo-dekorasyonu-13 banyo-dekorasyonu-12 banyo-dekorasyonu-11 banyo-dekorasyonu-10 banyo-dekorasyonu-9 banyo-dekorasyonu-8 banyo-dekorasyonu-7 banyo-dekorasyonu-6 banyo-dekorasyonu-5 banyo-dekorasyonu-4 banyo-dekorasyonu-3 banyo-dekorasyonu-2 banyo-dekorasyonu-1 banyo-dekorasyonu banyo-dekorasyon-malzemeleri-16 banyo-dekorasyon-malzemeleri-15 banyo-dekorasyon-malzemeleri-14 banyo-dekorasyon-malzemeleri-13 banyo-dekorasyon-malzemeleri-12 banyo-dekorasyon-malzemeleri-11 banyo-dekorasyon-malzemeleri-10 banyo-dekorasyon-malzemeleri-9 banyo-dekorasyon-malzemeleri-8 banyo-dekorasyon-malzemeleri-7 banyo-dekorasyon-malzemeleri-6 banyo-dekorasyon-malzemeleri-4 banyo-dekorasyon-malzemeleri-2 banyo-dekorasyon-malzemeleri-3 banyo-dekorasyon-malzemeleri-1 banyo-dekorasyon-malzemeleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git