Mutlu ilişki için bu yöntemleri uygulayın

Mutlu ilişki için bu yöntemleri uygulayın
25 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 390 kez okundu.

Mükemmel bir ilişkiye sahip olmak mümkün, tartışmalar, sürtüşmeler, anlaşmazlıklar olabilir ancak bunlar ilişkinizin mükemmel olmasını etkileyen faktörler arasında değildir. Maddeler halinde göreceğimiz bilgileri uygulamaya başlayın ve ilişkinizin daha güzel olduğuna günden güne şahit olun.

Öpüşmek çiftler arasında fiziksel temas olarak yapılabilecek en masum ve güzel şeydir. Çiftlerin birbirleriyle iletişim kurmasının yollarından biri öpüşmekten geçer. Yapılan bilimsel araştırmalara göre öpüşmek sadece keyif verici bir şey değildir aynı zamanda keyifli bir öpüşme yüzünde botoks etkisi yaratır. Diğer bir bilinen kesin bilgi ise, öpüşme sırasında tükürük bezlerinin daha iyi çalışması ile ağız kokusunun engellendiği bilinir ve diş çürümesini engeller. İşe gitmeden önce eşleriyle öpüşen erkekler iş hayatlarında çok daha başarılı olurlar. Güne motive başlamak en iyi yoldur.

Çiftlerin birbirine sarılması mutlu olmanın formüllerinden bir diğeridir. Bilinçsiz olarak eşleriyle uyum içinde olan herkes zaten sevdiğine sarılıyor. Peki bu sarılma nelere iyi geliyor. Vücutta ki mutluluk hormonlarının tamamını çalıştırıyor. Strestten kurtulmayı sağlıyor, enerji veriyor, kendinizi güven de hissetmenizi sağlıyor.

Bu madde bir nevi çiftlerin birbirlerine olan saygısını da gösteriyor. Karşınızdakini dinleyin, sözü bitmeden kendi düşüncelerinizi ifade etmeyin. Çoğu zaman konuşmalarda sözünü bitirsin de bende lafımı söyleyeyim hissine kapılıyoruz. Bunun yerine karşımızdakini sonuna kadar dinlemeli ve ne söylediğini anlamaya çalışmalıyız. Söyledikleri neden onun için önemli olduğunu hissetmemiz gerekiyor.

Fiziksel yakınlık konusuna az önce bir nebze değindik ancak sarılmak haricinde eşiniz, sevgiliniz ile temas halinde olabilirsiniz. El ele tutuşmak, yan yana oturmak, bayanların erkek arkadaşının omzuna yaslanması gibi temaslar çiftlerin bağlarını güçlendirir. Oksitosin hormonu fiziksel temas ile birlikte harekete geçer.

Her ilişki de kavgalar olur demiştik, kısacası herkes hata yapar kadın, erkek fark etmeksizin. Ancak özür dilendiğinde affetmek çok büyük bir ayrıcalıktır. Karşınızdaki size özür dilese bile kabul etmeme konusunda ısrarcı davranmayın zararı size olacaktır. Özrünü kabul edin ve tekrarlanmamasını isteyin böylelikle sizinde içiniz rahat olacaktır. Özellikle eski defterlerin açılması sürekli tartışılması ilişkinizi iyiye götürmez, kötüye götürür bunu bilin ve bunun bilincinde davranın.

Çiftlerin bir aradayken gülmesi stresti azaltır, güven duygusu arttırır. Birlikteyken tamamen kendiniz olun, yalnız başınıza olduğunuzda yapabildiğiniz saçmalıkları onun yanında saklamayın. Gülmek eğlenmek için her zaman komedi şovlarına ihtiyacınız yok bir aradayken de bir çok farklı konu sayesinde gülüp, eğlenebilirsiniz.

Kelimelerin gücünü hepimiz biliyoruz, atalarımızın dediği gibi tatlı söz yılanı deliğinden çıkartır. Birbirinize seni seviyorum demeyi ihmal etmeyin. Ne kadar çok seni seviyorum derseniz o kadar çok seveceksiniz anlamı taşımıyor ancak karşınızdaki için büyük bir mutluluk kaynağı oluyor, aynı şey size yapıldığında hissettiklerinizi bir düşünün.

Mutlu ilişkiden bahsettik peki Mutlu Evliliğin Sırrı nedir diye düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre.

Mutlu ilişki için bu yöntemleri uygulayın Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. cwlerde dedi ki:

  Gururu bir köşeye bırakıp, özür dilemeye gittiğinde özür dilemene rağmen ısrar ile karşıdaki kişiye inadından dolayı normale döndürmekte güçlük çekiyorsam o an gerçekten sinir katsayılarım tavan yapıyor…

 2. Semih dedi ki:

  Aslında tavsiyeler güzel, fakat mutluluk için bu kadar kasmaya gerek kalmıyor, iyi hissediyor ve hissettirebiliyorsan güzel bir ilişki yürütebilirsin.

 3. Mehmet dedi ki:

  mutlu ilişkide tek yöntem vardır kaçan kovalanır kaçacaksın sen ne kadar üstüne düşersen o kadar kabediyosun malesef.

 4. Erhan Yavuz dedi ki:

  İlişkide seri kavgalar başladıysa o ilişki çekilmez artık. Tavsiyeleriniz çok güzel ama olmuyor yürümüyor işte…

 5. admin dedi ki:

  Sizlerde mutlu bir ilişki için yapılması gerekenleri, veya yaptığınız adımları burada yorum olarak bizimle paylaşırsanız, belki bir ilişkiyi kurtarmaya sizin bir mesajınız ile yardımcı olmuş olursunuz.

Sayfa başına git