İş ve Aşk Hayatı

İş ve Aşk Hayatı
13 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 308 kez okundu.

Özellikle bu makalemiz 20 yaş üstü kişilerin yaşadığı veya yaşayabilecekleri konuları üzerinden ele alınmıştır. Uzun ve yoğun bir temponun ardından öğrencilik hayatı biter ve iş koşuşturmacası başlar. Tam her şey yerine oturacak gibiyken aşık olunur, sevgili olunur. Hem aşk hem iş idare etmek kolay olduğu kadar zordur da. Sevgiliniz ile iş saatleriniz birbirine ters zamanlarda denk geliyorsa görüşme süreniz kısalacağı gibi iletişim kopuklukları yaşamaya başlarsınız. Bu durumda sonucunda kavgalar başlar.

İş hayatı bir birey için kadın, erkek fark etmeksizin önemli bir yere sahiptir. Zira günümüzde her şey para ile gerçekleşmektedir. Bir bardak su bir fincan kahve tamamı para demektir. Bu nedenle iş hayatınızdan vazgeçmek doğru bir davranış olmaz. Sevgilinizi, eşinizi hayatınızın en önemli yerlerinden birine koyun ancak hayatın merkezine koyar ve işinizi de bu kişi için bırakırsanız bundan sonraki her tartışma sizin için daha üzücü olabilir. Hayatınızın merkezinde olan kişiler ile yaşanan tartışmalar çok ağır geçer ve sizi psikolojik olarak sarsar. Sevdiğiniz kişi için işi bırakma kararı alırsanız her açıdan maddi, manevi kendinizi ona bağlamış olursunuz, hiç bir güvenceniz olmaz. Her şey para değildir, her şey aşk değildir. Bu orantıyı ilişkinizin gidişatına göre, birbirinize karşı duyduğunuz saygı ve güvene göre değerlendirip doğru kararı verin.

Gözünüz kör olmuşcasına bir kişiye aşık olmak doğru değildir, hiç kızmayın. Aşk seçimi duygusal olarak yapılır, iş seçimi mantık olarak. Ancak her iki durumda da bu duygularımızı harmanlamalıyız. Aşk seçiminde duygu ve mantık, iş seçiminde mantık ve aşk olarak. Aşık olduğunuz kişi hakkında bunlara da dikkat edin, ne iş yapar, hobileriniz, zevkleriniz, tutumlarınız, görüşleriniz kısacası bir çok şeyi birlikte paylaşabilecek misiniz?

Özetleyecek olursak iş ve aşk hayatı hakkında doğru kararı vermek tamamen sizin elinizdedir. Her şeyi doğru ölçüp biçmeniz ve kararlarınızı bu yönde uygulamanız gerekmektedir.

Ayrılık acısını erkeklerin biz kadınlar gibi hissetmediğinin farkındayız, peki nasıl hissediyorlar diye hiç durup düşündüyseniz cevabınız burada Ayrılık Acısı Erkeklerde Nasıl Yaşanır?

Etiketler:

İş ve Aşk Hayatı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Barış Yalman dedi ki:

    Benin iş ile aşk hayatımın aynı anda iyi gittiğini hiç görmedim. Aşk verken iş yok iş varken aşk yok. Bu aralar aşk var iş yok. Ne olacak bu halimiz 🙂

Sayfa başına git