Hamile Olduğunuzu Gösteren 9 işaret

Hamile Olduğunuzu Gösteren 9 işaret
24 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 403 kez okundu.

Adette Gecikme

Hamilelikte en bilinen ve en çabuk fark edilen işaret adet gecikmesidir. Ama bu her zaman hamile olduğunuz anlamına gelmeyebilir. Yani başka bir nedenden ya da şartlardan kaynaklanabilir. Örneğin mevsim değişikliği ya da stresten dolayı bile olabilir. Böyle bir durumda hamile olma ihtimaliniz sıfırsa doktora mutlaka gitmelisiniz.

Mide Bulantısı

Mide bulantısı belki de en sık rastlanan belirtidir. Yani toplumda bilinen bütün hamilelerin midesi bulanır anlayışı aslında yanlıştır. Ama genellikle görülür. Ayrıca çok fazla acıkma ve yemek yeme isteği ama bazı yemeklerden de tiksinme hatta bazen kusma gibi durumlar görülür. Bunlar hormonsal değişimlerden kaynaklanan durumlardır.

Bitkinlik

Çok fazla iş yapmasanız bile kendinizi çok halsiz ve bitkin hissedersiniz. İçinizden bir şey yapmak gelmez ve sürekli uyumak istersiniz. Bunlar depresyon belirtileri de olabilir tabi ki. Yorgunluk bir belirti olsa da çoğu zaman bu bir hamilelik işareti olarak görülmez. Aslında yorgunluğun olmasındaki etken artık metabolizmanızın yalnız sizin için değil bebeğiniz için de çalışmasıdır. Bu nedenle bitkin hissedersiniz.

Göğüslerde Gerilme Ve Hassaslaşma

Görülen en belirgin belirtilerdendir. Böylelikle kadınlar bir değişim olduğunu daha çabuk anlarlar ve bir gariplik sezerler. Ayrıca göğüslerde hassasiyet oldukça artar renk değişimi gözlemlenir.

Baş Dönmesi

Özellikle sıcak havalarda oldukça rastlanan bir durumdur. Ama tabi ki bunun birçok nedeni olabilir. Yani kesin bir hamilelik belirtisi diyemeyiz. Sadece hamilelikte görülebilen bir durumdur.

Yemeğe Düşkünlük

Bu dönemde anne hem kendi hem de bebeğinin beslenmesi için daha fazla yemek yemeğe başlar. Bazen anne adaylarının canı birçok şey isterken bazen sadece tek bir şey yemek isterler. Ama hiç yemek yiyemeyen, ne  yese midesi bulana ve kusan bu nedenle zayıflayan hamileler de vardır. Bu durum doktorla görüşülmelidir.

Ruh Hali

Ruh halinde belirgin değişimler gözlenebilir. Örneğin her durumda fazla duygusallık gösterme, alınganlık, sürekli ağlama durumu ve sinirlilik. Bu durumlar gayet normaldir. Çünkü vücuttaki  hormon dengesi değişimi ruh haline doğal olarak yansıyacaktır.

Sık Tuvalete Çıkma

Bu da bir diğer işarettir. Sık Sık tuvalete çıkma hissi uyansa da çok az miktarda yapabilir hatta bazen hiç yapamayabilir.

Baş Ağrıları

Baş ağrıları da Amerika’da yapılan araştırmalar dahilinde gebeliğin belirtileri arasına alınmıştır.

Hamile olduğunuz kesinleşti şimdi sıra doğuma geldi, doğum yapmadan önce korkularınızı yenin ve ağrısız doğum için bu yazımızı okuyun Kolay Bir Doğum İçin Tavsiyeler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git