Evliliğiniz Boşanma İle Sonuçlanmasın

Evliliğiniz Boşanma İle Sonuçlanmasın
6 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 273 kez okundu.

Her evlilikte sorunlar yaşanabilir, her iki tarafında hatası olabilir yada ağırlıklı olarak tek tarafın suçu olabilir. Yine de evlilikte yaşanan her sorun için boşanmayı düşünmeyin ve bu basit 7 kuralı uygulamaya çalışın.

  1. Hata yapan taraf sizseniz ve bunu kabullenebilecek kadar olgun düşüncelere sahipseniz, hatanızı telafi etmek için en az 5 olumlu şey yapın. Birlikte yemek yiyebilirsiniz, romantik bir film izleyebilirsiniz, her ikinizin de ortak noktası olan 5 pozitif olayı birlikte yaşayın. Bu olaylar karşı tarafın gönlünü almaya yeterli olur. Bu bilgiyi partnerinize kavgalı olmadığınız bir zamanda öğretin ki, zamanı geldiğinde o hata yaparsa sizin için elinden geleni yapsın.
  2. İlişkinizdeki sorunları bitirmek ve ilişkinizi bir basamak ileriye taşıyacak olan hareketi yapmak için her iki tarafında katkısı olmalıdır.
  3. Birbirinizin ailelerine karşı kibar davranın ve aileleriniz ile görüşmelerde birbirinizi kısıtlamayın.
  4. Uzmanlar tarafından bu konu her zaman tartışıldı cinsel hayat bir ilişkinin devamı için önemli bir yere sahiptir. Cinsel hayatı ikinci plana atmayın.
  5. Eşinizden sürekli sürprizler beklemeyin, beklentiniz bu yöndeyse sürekli bunu vurgulamayın. Eşinizin size istediği gibi davranması için önce siz harekete geçin, kendinize yapılmasını istediklerinizi ona yapın. Hediye alın, sürpriz yapın, yemek hazırlayın, sabırlı davranmayı başarırsanız bir süre sonra eşinizdeki gelişmeleri görebilirsiniz.
  6. Gün içinde yaşadığınız iyi, kötü olayları eşiniz ile paylaşın. Paylaşım aranızdaki gerginliğe alacak veya gerginlik oluşmasını önleyecektir. Doğru iletişime geçmek her şeyin çözümü olabilir.
  7. Sosyal hayata düşkünlüğü ikiniz birlikte paylaşın. Bir gün oturun ve uzun zamandır yapmadığınız yada hiç yapmadığınız şeyleri listeleyin. Hafta da bir gün, ayda bir gün bu listeyi tek tek yerine getirmeye gayret gösterin. Öyle masraflı olacak her şeyiniz demiyorum, sadece örneklemek amacıyla, çıkın manzara seyredin, buz pateni yapın, tiyatroya gidin gerekiyorsa çocuklar gibi eğlenin. Bu son maddede yazdıklarımızı başarabilirseniz çözülemeyecek hiç bir şey yoktur.

Evlilikte bazen çiftler işleri nedeniyle bile çokça sorun yaşarlar ve bu çok yaygın görülen bir durumdur bu nedenle İş ve Aşk Hayatı adlı makalemiz sizlere faydalı gelecek.

evlilik-ve-boşanma-1 evlilik-ve-boşanma-2 evlilik-ve-boşanma-3evlilik-ve-boşanma-4

evlilik-ve-boşanma-5evlilik-ve-boşanma-6evlilik-ve-boşanma-7

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git