Kolay Bir Doğum İçin Tavsiyeler

Kolay Bir Doğum İçin Tavsiyeler
29 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 103 kez okundu.

Ağrısız doğum yapmayı hemen hemen pek çok kadın ister. Ancak bu her zaman mümkün olmamaktadır. Bazen psikolojik sebeplerden bazen ise fizyolojik sebeplerden dolayıdır. Sizler de eğer doğumunuzu kolay bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız şu noktalara özen gösterin:

  • Kolay doğum bir için önce öncelikle sakin olmanız gerekir: Burada bahsettiğim sakinlik hamilelik süresinde sancılanma süresinde ve doğum yapacağınız sırada. Bu sizin kolay bir doğum yapmanızı sağlayan en önemli husustur.
  • Doğum önce önce Kendinizi Anne Olmaya Hazır Hissedin: Bir anne adayı olarak hem sizin hem de eşinizin bir evlat sahibi olma düşüncesine kendinizi hazır hissetmeniz gerekir. Bu noktada bayanların rolü daha fazladır.
  • Folik Asit Kullanmaya Başlayabilirsiniz: Hamilelik döneminde vücudun eksikliğini hissettiği en büyük vitamindir. Folik asit eksikliği yüksek oranda görülen bayanlarda risk faktörü bile bulunmaktadır. Bu nedenle ihmal etmemeye çalışın.
  • Hamilelik Döneminde Beslenmenize Dikkat Etmeniz Gerekir: Hamilelik döneminde vücudun yeterli beslenmesi gerekir.
  • Bebeğiniz İçin Bebek Odasını Hazır Edebilirsiniz: Bebek odanızı bebeğiniz doğmadan hazırlayarak hem yeni ev düzenine hem de varlığına bebeğiniz doğmadan hazır olabilirsiniz.
  • Hamileliniz Sıralarında Egzersiz Yapmaya Çalışın: Hamileliğiniz sürecinde sürekli olarak kilo aldığınız için bünyenizin egzersize ihtiyacı olacaktır. Günün belli vakitlerinde kendinizi egzersiz hareketleri ile rahatlatabilirsiniz. Bu da ağrılarınızı ve kasılmalarınızın daha az yaşanmasını sağlar
  • Bebeğinizin Eksiklerini Giderin: Bebeğinize dair alınacak listesi yapın ve eksiklerinizi giderin.
  • Ansızın Gelen Sancılar İçin Eşiniz İle Birlikte Konu Hakkında Bilgi Edinin: Sancılandığınız zaman önce kontrollü olarak rahat edebilmek için bu konu hakkında bilgi edinin.
  • Bol Bol Su İçin Hamilelik Döneminizde: Bol bol su içerek vücudun sağlıklı olarak seyir göstermesini sağlayabilirsiniz.
  • Gece Yatış Pozisyonlarınızı Öğrenin: Geceleri rahat edebilmek için nasıl yatılması ve nasıl yatılmaması gerektiği hakkında bilgi edinin.

Doğum İçin Çanta Hazırlayabilirsiniz: Doğum çantası hazırlayarak doğum sırasında yanınıza alabilirsiniz. Böylelikle anıdan gelen bir hastaneye kaldırılma olayında yanınızda her eşyanız hazır olsun.

Özellikle hamile kalmak veya hamile olan hanımların ilgisini çekecek bu faydalı içeriği okuyun Hamile Kalma Şansını Neler Azaltır?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git