Hamile Kalma Şansını Neler Azaltır?

Hamile Kalma Şansını Neler Azaltır?
26 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 95 kez okundu.

Bebek sahibi olmak ve hamilelik şansı elde etmek isteyen bayanların dikkatli olarak yazımızı okumasını tavsiye ederiz. Çünkü bilmeliler ki halime kalma şansını bazı durumlar doğrudan doğruya sizi etkilemektedir. Anne olmak isteyen her bireyin dikkat etmesi ve bilgisi gereken hususlar şu alt başlıklar şekildedir:

Fazla Kilolara Dikkat Olması Gerekir

Fazla kilolu olan bayanlarımızın yumurtalarında bozulmalar görülmektedir. Normal şartlarda vücutta olması gerekenden fazla yağ olması östrojen miktarını artırdığı için yumurtlamayı tahrip eder.

Fazla Zayıf Olan Bayanların Dikkatine

Fazla kilolu bayanların vücudunda normalden fazla yüzde 10 yağ varken fazla zayıf bayanlarda da yüzde 10 yağ oranının az olması hamile kalma şansını düşürmektedir.

İlaç Tüketimindeki İnce Nokta

Özellikle antidepresan, antibiyotik ve bazı ağrı kesici ilaçlar kısa süreli kısırlığa yol açmaktadır. Bu nedenle ilaç tüketiminize olukça dikkat edin.

Cinsel Yolla Buluşan Hastalıkların Olumsuzları

Hamile kalmak için uğraşan bayanların bilmesi gereken bir hususta cinsel yol aracılığı ile aldığı bazı bakteriler tüplerin kapanmasına neden olmaktadır. Özellikle Klamidya ya da gonore gibi bakteriler tüpleri oldukça olumsuz etkilemektedir.

Aşırıcı Derece Kahve Tüketmek ve Hamilelik

Hamile kalmak isteyen tüm bayanlar günde iki fincandan daha fazla kahve tüketmemeye çalışsınlar. Kahvenin içerisindeki kafein gebe kalma oranını düşürmektedir.

Alkol Kullanmanın Olumsuz Yönü

Alkolün pek çok zararı olduğunu herkes bilir. Özellikle hamile kalma oranı üzerinde önemli bir yere sahiptir. Sıklıkla alkol tüketen biri hiç tüketmeyen birine oranla daha az anne olabilme şansına sahip oluyor. Hatta belli bir noktadan sonra engelliyor.

Stres ve Sinirin Etkileri

Stres ve sinir gibi çevresel faktörler de gebe kalma oranını düşürmektedir. Döllenme sorunlarına yol açan stres ve sinirden mümkün oldukça uzak durmaya çalışmanız gerekir.

İlerleyen Yaş Faktörün Etkisi

Kadınlar özellikle 30 ve 35 yaşlarından sonra gebe kalma oranında bir düşme hatta zorlanma görülmektedir.

Sigara Tüketimin Hamile Olma Oranı Üzerindeki

En az alkol kadar yumurtalıklarda hasara yol açan sigara tüketimi kişinin anne olma şansını elinden almaktadır.

Hamilelik sürecinden sonra en merak duyacağınız konulardan biri Anne ve Babalar İçin Başarılı Çocuk Yetiştirme Rehberi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git